| piticul2atomic a întrebat:

am 14 ani si sunt in clasa a 8-a.Am medie mare, in jur de 9.70 si sunt din Bucuresti. Ce liceu credeti ca m-ar pregati mai bine pentru a intra la ASE?

Răspuns Câştigător
| CariocaAlba a răspuns:

Prea multe planuri!straight face Alege Vianu big grin Este mai frumos acolo dupa parerea mea, iar dupa vezi uwinking

3 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Un liceu economic, fireşte. Sunt destule in Bucureşti, dar am înţeles că cel mai bun e „Virgil Madgearu". Baftă!

| CariocaAlba a răspuns:

Buna:*.Liceele economice te pregatesc pentru ASE iar cele mai bune sunt''Virgil Madgearu'' si ''Kretzulescu''.Un liceu gen ''Viilor'' sunt econimice dar nu au legatura cu ASE(asta daca are cineva ghinionul sa intre acolo fara sa vrea).Nu este cazul, dar un liceu particular este "Colegiul Economic Hermes''. Succes:*

| piticul2atomic explică:

Eu ma gandeam sa urmez un liceu cu profil mate-info(la media mea pot intra la sava/Vianu,de preferat la ultimul) pentru ca apoi sa am de alege din multe facultati,de la o facultate de cibernetica dar chiar si la ASE,unde, in ceea ce vreau eu sa devin(manager)o sa imi foloseasca notiunile de informatica, poate chiar dupa multa munca imi voi deschide o firma unde sa pot folosi intr-adevar cunostintele acumulate in liceu si facultate.