| DonnyZ a întrebat:

Am dat recent admitere la Automatica si Calculatoare. Am verificat rezultatul, si am realizat ca nu stiu ce inseamna "Admis pentru inmatriculare in etapa 2"?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil trebuie sa astepti sa vezi daca mai renunta cei dinaintea ta pentru a prinde si tu un loc

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înseamnă că eşti pe lista de "aşteptare" şi, dacă se eliberează locuri, posibil să fi admis...

Toate cele bune!

| DonnyZ explică:

Posibil, dar "admis" si "inmatriculare" imi sugereaza totusi ca am intrat. Nu stiu cand sa ma duc sa ma inmatriculez, unde am fost repartizat, nimic.

| DonnyZ explică:

De fapt, cred ca ai dreptate! La "admis prin redistribuire" - rubrica din tabelul cu candidati ce indeplinesc baremul minim - mie imi apare "respins" (am pus putine optiuni, nu voiam sa intru undeva unde sa nu-mi placa). Deci practic astept si ma rog sa se inmatriculeze cat mai putini si sa ramana locuri vacante unde vreau sa intru happy Multumesc pentru raspuns.