| Stefan2341 a întrebat:

Bună ziua. Am și eu o mica întrebare. La liceul am făcut doar 1 an, adică clasa a 9a. Din clasa a 10a am început profesionala pana în clasa a 13a, adică 4 ani de profesionala cu tot cu 10a. Dacă as vrea sa îmi termin liceul la seral câți ani o sa mai fac?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La profesională ai învâțat acea profesie.
Dacă ai terminat clasa a 9-a, la liceul seral vei face clasele 10, 11, 12, 13, cu programa de studiu de liceu.

| anonimg a răspuns:

Vei face 3 ani de liceu. Si daca te inscrii in februarie, vei face 2 ani si jumatate.