| anonim_4396 a întrebat:

Am un baietel care in toamna va merge la scoala-clasa pregatitoare.Sunt din Pitesti si as vrea sa intreb alte mamici sau chiar elevi care soala este de recomandat dintre Mircea cel Batran si Negru Voda(cartier trivale). Multumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Conforma "clasamentului" M.E.N., Şcoala gimnazială Mircea cel Bătrân ( locul 25 pe judeţ ) este mai bună decât Şcoala gimnazială Negru Vodă ( locul 43 pe judeţ ) - vezi "Date calitative despre școlile gimnaziale din județul ARGEȘ" de la linkul :
www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=18292

http://www.edu.ro/index.php/articles/weblinks/20408

Toate cele bune.