| Sararu_Bogdan_1998 a întrebat:

as avea si eu o intrebare, am de scris un eseu pentru facultatea de sociologie din cluj, si am gasit pe site un fel de ghidaj cu intrebari, ce trebuie sa fac? Sa scriu eseul de sine statator si sa ma ajut doar de intrebari, sau trebuie sa scriu un paragraf la fiecare intrebare si paragraful sa aiba ca subtitlu intrebarea respectiva?

1 răspuns:
| Alle23 a răspuns:

Eseul motivational trebuie sa fie practic ca un CV, dar nu chiar
Nu mentionezi unde ai invatat, ci spui cum te numesti, de ce vrei la facultatea respectiva, eventual pui de la tine ca vrei sa faci masterul tot acolo, la ce concursuri ai mai participat, activitati...
Mult succes happy