| Blake1 a întrebat:

As dori mai mai multe informatii cu privire la tabloul electric dintr-un apartament, cum functioneaza, ce nu trebuie sa faci preajama lui etc. Orice informatie corecta e binevenitabig grin.

2 răspunsuri:
| GiGoLoEuRoPeAn a răspuns:

In primul rand tabloul electric este in tensiune si trebuie sa stea cat mai departe de apa.Din cate stiu el nu are nici o treaba cu celelalte electrocasnice din casa de ex:frigider, calculator etc. Tabloul electric nu este un consumator, tabloul electric le da energie la celelalte aparate.NU BRUIAZA NIMIC DIN CASA!