| anonim_4396 a întrebat:

daca am terminat o facultate de arhitectura si vreau sa devin invataror, ce pasi trebuie sa urmez?
Va multumesc frumos

2 răspunsuri:
| bluestar a răspuns:

Daca ai terminat facultatea de arhitectura de ce vrei sa devii invatator!? te-ai chinuit 6 ani de zile cu proiecte, machete si predari (pe langa altele) si acum vrei sa fi invatator?
nu ti-ai gasit nimic de munca in domeniu? (scuze ca te iau "la rost", dar sunt studenta la arhitectura vreau sa-ti inteleg alegerea) mersi

| monique a răspuns:

Sa urmezi modulul pedagogic si cursurile speciale pentru invatator. Iti vor spune cei de la DPPD (dep de pregatire a personalului didactic) exact care e treaba, ca se schimba de la an la an.