| LyonSoulz a întrebat:

Buna ziua!
In cat timp pot invata gramatica necesara examenului de admitere la Academia de politie, avand in vedere ca incep pregatirea de saptamana viitoare?

Răspuns Câştigător
| logical100 a răspuns:

Crede-ma eu am facut la fel ca tine si daca depui efortul necesar in 6 luni de pregatire intensa vei trece fara probleme ( meditatii) funda?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Depinde in special de tine, de cum asimilezi informatia, dar si de profesor.
Eu am invatat gramatica in 2 luni inainte de admitere la facultatea de drept.
Faceam pragatire de 2-3 ori pe saptamana si crede-ma ca visam numai gramatica.

| Lawliet14 a răspuns:

Pentru politie, nu cred ca inveti gramatica rapid, ar fi trebuit deja sa te meditezi. Ar fi cazul poate daca vrei, chiar si daca ratezi admiterea in acest an. La Academie se intra, dar cu multa munca si e concurenta mare.

| matrix100 a răspuns:

Depinde atat de meditator cat si capacitatea ta. nu cred sa existe un raspuns clar o perioada fixa de timp. Munca multa si vei invata

| logical100 a răspuns:

Multumesc bafta