| Crissu95 a întrebat:

Peste cateva zile incep sesiunea speciala a bacalaureatului si am cateva temeri,ca sa le zic asa.Una dintre ele si cea mai mare este proba la istorie, mai ales subiectul 3.De jumatate de an tot invat si am facut meditatii si nu reusesc sa retin nimic.Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi, va rog?

1 răspuns:
| MrMintz a răspuns:

Depinde, cu ce ai probleme in a memora? Poti sa incerci sa faci legaturi cu alte lucruri pe care stii sigur ca o sa ti le amintesti.