| AlexandraIleana a întrebat:

Sunt clasa a 12 a la profil de turism. Ce facultate as putea sa urmez? Ma credeti ca inca nu stiu ce mi-ar place, care sunt calitatile mele. Intr-un fel mi-ar placea sa lucrez intr-o agentie de turism dar ti-ar trebui engleza multa din cate stiu. Si eu stiu engleza cam mediu..sa zic asa. O inteleg in mare parte dar mai trebuie lucrat. In principiu sunt stresata pentru bac si is constienta si vreau neaparat sa il iau si in fiecare zi ma pregatesc singura incet, incet. Mi-ar place foarte mult la o facultate dar inca nu stiu...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu te mai stresa, concentreaza-te pe bac: dupa aceea vei gasi tu o facultate pe masura pretentiilor si valorii tale.

| Dayiii96 a răspuns:

Pai daca tot esti la turism du-te la turism.

| GabiTanase a răspuns:

Buna.Te as sfatui sa mergi la istorie si geografie, deoarece gasesti usor un post ca ghid turistic, sau altele.