| Jackandrei a întrebat:

Buna ziua TPU, am nevoie de niste ajutor urgent pana maine ca dau test initial la matematica si profesoara mea e mai ne laa locul ei... in fine cum as putea sa invat ecuatiile de gradu 1 si ecuatiile de gradu 2 pana maine ( pot sta si peste noapte) ca maine adica joi la prima ora am matematica si nici nu pot sa chiulesc ca nu mai trec anul...
Multumesc mult de tot.

Răspuns Câştigător
| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Http://mate123.ro/......-gradul-2/
Ecuatia de gradul I e extrem de usoara, iar la cea de gradul al doile trebuie identificat care a, b, c; trebuie sa stii formula lui delta si formula pentru x1 si x2.