| Katczinsky a întrebat:

Buna ziua TPU. Intrebarea mea e referitoare la sistemul de invatamant romanesc. Daca o nota este pusa elevului gresit la scoala, nota respectiva se poate motiva? Pe scurt: Se pot motiva notele din oral, apoi sa se faca media fara nota motivata? Multumesc anticipat, dau funda. happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de "motivare" ci de anulare, nota nu este absenta. Se poate anula de catre profesor si media se va face fara acea nota.

| RoXXXoR a răspuns:

Se incercuieste si se noteaza in catalog + stampila de la director

| Anda_Anda_1994 a răspuns:

Da,se poate motiva. Deoarece nota e gresita de catre profesor! Daca tu raspunzi de 8 si altul de 6, si iti trece tie nota de 6 (din greseala) se poate motiva si sa iti treaca nota ta. Daca nu raspunzi si iei 8 si iti trece alta nota, la fel, se motiveaza. Iar daca iti trece nota altui elev, la fel, se motiveaza sau te poate asculta ca sa iti lase nota sa nu se mai deranjeze sa modifice.

sper ca te-am ajutat. Salutare.