| Cherisheverything a întrebat:

Bunaa! Am si eu o intrebare legata de scoala ca de obicei laughing Daca nu ai media 10 la purtare, nu ti se mai acorda premiu la sfarsitul anului? big grin

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Nu ti se poate acorda niciun premiu. In Regulament scrie clar ca una dintre conditiile acordarii premiilor este media generala 10 la purtare.

| Demoiselle a răspuns:

Dap, poti sa fi primul pe clasa, sau olimpicul olimpicilor... daca nu ai media 10 la purtare-->bye bye premiu. La noi asa se intampla. S-ar putea sa depinda de regulamnetul de ordine interioara al fiecarei scoli/liceu. In general asa se intampla...ai fi un caz norocos sa iei premiul I cu media 9 la purtare! Succes!

| EU1139 a răspuns:

Media de la purtare se calculeaza cu celelalte medii pentru media generala. Dar daca nu ai media 10 la purtare nu o sa ai multe sanse sa ajungi la un liceu foarte bun.

| Cherisheverything explică:

Mersi tuturor laughing eh. poate am putin mai multe absente decat trebuie ...noua ne scade 1 punct la 10 absente si am fix 10 cred. eh acum asta e laughing

| ~p!$iii~ a răspuns:

Nuhappy Poti sa ai la toate obiectele 10 p linie daca ai 9 la purtare nu iei niciun premiu!happy

| Nimic special a răspuns:

Da poti sa ai 10 al toate obiecteledak ai la purtare mai mik de 20 ti se anuleaza premiul. Ai facut vreo prostiehee hee)?

| RikarDo a răspuns:

Poti sa ai si 10 pe linia la toate materiile, dar daca nu mai ai 10 la purtare s-a dus si premiul.

| green_5971 a răspuns:

Nu se poate lua premiu. Am patit intr-a 8 a. Dar atunci mi au dat o chestie gen Mentiune Speciala parca. Oricum ceva, dar asta depinde de scoala. Si referitor la ce a zis mai jos unul ca daca nu ai avut 10 la purtare nu intri la un liceu bun, asta e o mare prostie. Nu are nici o treaba media la purtare in toate treaba asta.