| AvalohAlyn a întrebat:

Că sa ajungi vindecător naturist sau pe baza de medicina complementara,fitoterapie ce școală trebuie sa urmezi? Am înțeles că poți face doar un curs de fitoterapie de ex,nu trebuie neapărat facultatea de medicina alopata.E adevărat? Cum faci să poți profesa sa vindeci sau sa consiliezi oamenii în mod naturist/complementar, oamenii care cer asta bineinteles? Știu că medicina complementara e deja autorizata și în Romania.

1 răspuns:
| Joanne25 a răspuns:

Sau poti face mai bine medicina, daca tot iti doresti sa ajuti oamenii. E cam greu cu vindecatul pe baza metodelor naturiste. Acestea pot fi adjuvante, da, insa pentru boli cronice, deci patologii serioase, metodele naturiste sunt mai mult placebo.