| Andreeaaaaaaa15555555554 a întrebat:

Ca sa ma pot muta din semestrul 2 in alt liceu, trebuie neaparat sa am media 5 la toate materiile?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o conditie dar CA al liceului de transfer poate tine seama de asta si sa nu-ti aprobe transferul, cred ca nici un elev nu vrea elevi slabi.

| Violleta2022 a răspuns:

Transferul intre licee se poate face numai la inceput de an scolar, in urmatoarele conditii:
- sa nu ai corijente
- sa nu ai situatie scolara neincheiata
- sa nu ai media la purtare sub 9
- sa ai media generala, egala sau mai mare ca a ultimului intrat la acel liceu.
- sa dai (si sa iei evident), examenele de diferenta, la materiile de la noul liceu.

| anonima182000 a răspuns:

Nu neapărat, depinde de regulile fiecărui liceu mai bine vorbești cu directorul e cel mai bine

| Anonimramantoataviata a răspuns:

Nu poți sa ai și 3 corigente poți dar depinde de liceu și de câți elevi sunt în clasa respectiva

Întrebări recente