| Vlad2013 a întrebat:

Ca sa poti intra in evaluare trebuie sa ai peste media 5 la toate materiile, pe ambele semestre? Intreb deoarece am luat semestrul asta la franceza un 1 si nu cred ca o sa-mi iasa media 5, dar pe primul semestru am media 10. funda

Răspuns Câştigător
| FlorinaMih a răspuns:

Buna! Si eu sunt a VIII a. Din cate stiu eu, trebuie sa ai media peste 5 la mate si romana... poate si la celelalte. Oricum n ai de ce sa ti faci griji. Oricum o sa ti iasa media finala peste 5 la franceza daca ai pe primul 10 :*

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa nu ramai corigent la nici o materie, adica sa ai cel putin media anuala 5 la toate materiile si tu o sa ai.

| Idc12345 a răspuns:

Si eu sunt a8-a.Nu,trebuie sa ai media anuala peste 5. Tie si daca ti-ar iesi media 1 pe semestrul asta ai intra in examen.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai media generală/anuală minim 5 la fiecare materie, deci, să promovezi clasa!

Chiar dacă rămâi corigent pe semestrul acesta la Franceză, din moment ce ai media 10 pe primul semestru, o să-ţi iasă media anuală peste 5 happy
Deci, NU vei avea probleme!

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji daca pe primul ai 10. Cu media 4 pe asta ti-ar iesi 7 pe general. Dar nu cred ca vei avea media 4 pe asta, avand in vedere ca esti bun la acest obiect.

| Vlad2013 explică:

Multumesc de raspunsuri.