| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa un volum din Harry Potter la librarii? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Depinde de ce buget dispune fiecare si cum se impaca lumea cu tehnologia si cu ochii(prin extensie, creierasul). Cel mai corect ar fi evident sa dam bani pe produse/creatii, lucru pe care eu l-am facut cel putin cu aceste carti, dar ti-am spus, ma gandesc ca in ziua de azi nu stiu cat de mult poti sa mai sacrifici bani pentru carti, oricat de dragi ti-ar fi, mai ales sa fie si bani de la parinti pentru ca inca nu-ti permiti un job. Acum sa zicem ca vorbesc pe langa subiect...pentru. ca daca nenea de mai sus a intrebat cat costa in librarie, poate inseamna ca-si permite sa cumpere si nu-i pasa ca unele cartulii le poate citi, fara sa plateasca ceva, pe un site ca scribd.com
Mie mi-e cam indiferent in momentul de fata. Am recitit pentru a 3-a oara ultimul volum HP in fata ecranului unui netbook. Eu sunt obisnuit sa citesc orice si oricum, inclusiv pe ecranul de 2, 4 inchi al unui telefon(nu ma refer la sms-uri, ci la ebooks, chiar si din biblie citesc pe telefon, pe cea tiparita o mananca praful). Magic ar fi continutul unei carti HP, care te rapeste de realitate, dar asta nu datorita copertei si faptului ca ai dat 55 lei pe ea si ca o tii in mana, fara sa depinda acea carte de altceva, decat de sprijinul asigurat de maini sau degetele ce rasfoiesc paginile(se poate simula asta pe ecrane touch sensitive, nu e la fel, dar ar putea fi pe viitor). Si a 3-a oara cand am recitit cartea, a fost ca prima data, la fel de incitant happy. Are un continut foarte bun. N-am simtit vreo diferenta, mai ales una care sa aiba legatura cu organele de simt.

Ce sa mai zic...depinde de fiecare cum e obisnuit, si nu in ultimul rand de portofel/buzunar.

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cam 60 de lei, poate si mai mult.

| BruneTTe a răspuns:

Eu am numai 2. pe una [ vol 1 ] am dat 25 de lei iar pe cealalta [ volumul 5 ] aprox 40 de ron thinking

| MMadalina a răspuns:

Http://www.librarie.net/carte/Harry%20Potter

Aici poti vedea cat costa toate din cele 7 volume:-*
Bafta>:D

| Aero a răspuns:

Stai in banca ta! Chiar ai de gand sa dai bani pe carti in ziua de azi cand poti sa le descarci frumusel gratis de pe net, site-uri precum scribd.com, unde poti citi chiar online!
Cartile HP sunt scumpe, cu toate ca-si merita banii, crede-ma ca nu mai are nevoie Rowling in ziua de azi de bani. Are destui si si-a atins deja multe scopuri(adica actiuni de caritate).

| Aero a răspuns:

Pai eu unul am cumparat cartile la vremea lor, si acum zac pe raftul bibliotecii din camera mea, dar nu stiu, in ultima vreme avand in vedere situatia din tara(dpdv economic) ma gandesc ca mai bine ne multumim cu continutul, fie el citit in fata ecranului, si plus ca totusi exista pe net free of charge...de ce nu?

| Ronnix a răspuns:

In librariile din Romania, un volum din Harry Potter costa in jur de 55 lei noi (550. 000 mii lei vechi).
O zi buna! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc foarte mult tuturor.@Marionel ai foarte mare dreptate, dar intr-adevar cum spune @HarryPotter, depinde de bugetul fiecaruia.Ma multumesc cu formatul electronic! Poate o sa'mi cumpar si o carte ca sa o amintire, dar deocamdata o sa citesc online.Inca o data multumesc tuturor pentru efortul depus!

| Uptime_7655 a răspuns:

Intre 35 - 60 lei
Asa am vazut odata