| anonim_4396 a întrebat:

Cand au cei de a 12-a festivitatea de absolvire anul ăsta? adica evenimentul ăla cand se imbraca ei in robele acelea
Sunt a 10-a si vreau sa merg si eu...pana acum nu am fost niciodata
Cam cat dureaza?
Cum se desfasora?

2 răspunsuri:
| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Evenimentele de genul asta au loc cam in ultima saptamana de scoala, avand in vedere ca ei termina mai devreme ca ceilalti. Prin luna mai-iunie daca nu ma insel.
Si cat dureaza?! depinde de fiecare clasa cum se organizeaza!
N-am de unde sa stiu eu asta.
Succes!

| laviniakzan a răspuns:

In iunie, 1 ora 2, ies pe rand pe usa profesorilor, pe urma se canta dupa aia ofera pe rand profesorilor dirigintilor cate un buchet de flori etc