| PoTopica a întrebat:

Cand au sa inceapa si studentii romani sa traiasca mai bine decat cainii de pe strada?

Răspuns Câştigător
| ana23 a răspuns:

Cand or incepe purcelusii sa zboare...si...pisicile sa manance elefanti...atunci au sa inceapa si studentii romani sa traiasca mai bine decat cainii de pe strada... daca nu cumva or sa plece si o sa lase romania in pace...hee hee

7 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cand vor fi studenti intr-a alta tara!
Momentan, in Romania ei nu prezinta o prioritate pentru clasa politica, deoarece politicienii sunt interesati sa faca bani, cat mai multi, nu sa investeasca pentru bunastarea celorlalti!
Si in strainatate...,( cu mici exceptii - care isi permit financiar sau obtin burse) tot copii politicienilor ajung sa invete in conditii mai bune, pe care, ei nu au de
gand sa le ofere prea repede studentilor romani, carora insa, nu uita sa le ceara, milogeasca de fapt votul...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

In ritmul in care se dezvolta Romania cred ca in 2020 sau mai tarziu...Pe nimeni nu intereseaza soarta studentilor, elevilor, pensionarilor etc. La noi ceea ce conteaza este ca politicienii sa o duca bine, sa aiba portofelul burdusit si sa apara la Tv sa promita...

assiris
| assiris a răspuns:

Cind vor iesi la vot masiv, cind vor lamuri si pe parintii si rudele lor cu cine sa voteze, cind se vor implica in viata cetatii, pot sa spere la ceva mai bine. Daca vor trata viata "la mişto" si vor absenta din viata cotidiana si ii vor lasa pe cei pe care ii doare in "partea din spate" de populatia Romaniei - slabe sperante. Cind ii voi vedea pe studenti iesind in strada nu pentru altceva decit pentru aplicarea corecta a legilor? Pe orice student il intrebi care este viitorul lui, iti va raspunde invariabil ca nu-l interesaeza ca el oricum pleaca din tara. Adica ia "invatatura" de aici si o duce ofranda altora in loc sa o fructifice aici. Pai atunci ce fel de trai doresc sa aiba aici?

carla
| carla a răspuns:

Cand o face plopu mere si rachita micsunele...sau orice altceva...:-P

| lost.in.rain a răspuns:

Atunci cand cei aflati la putere o sa isi dea interesul! Pentru ei nu conteaza ca studentii de azi sunt viitorul tarii. Ar fi trebuit sa mearga sa vada ce conditii sunt in camine...si daca unui student ii mai arde de scoala cand ii sufla vantul in ceafa pentru ca nu se inchid geamurile? Caminele renovate sunt putine si locurile din aceste camine sunt SCUMPE! Dai spaga pana si personalului care face curatenie, ca na...il cunoaste pe cel care face cazarea.
Singura solutie e sa ne trimitem studentii in afara Romaniei, poate asa le-o fi mai bine!

| bombonikme a răspuns:

Cred ca niciodata...nimeni nu le ofera un sprijun iar majoritatea fac o facultate si o platesc timp de atatia ani pentru a se pregati nu pentru un post si pentru somaj...deci ce asteptari pot sa aiba in momentrul de fata k se va rezolva ceva...

| volt a răspuns:

Unde ti se pare tie ca au inceput? Cred ca studentii romani sunt inca in faza de planificare laughing

Întrebări recente