| GulDan a întrebat:

Cand se incepe scoala? dar anul trecut nu am avut 3 saptamanii?

12 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Scoala incepe pe 6 ianuarie 2014, adica luni. anul trecut am avut 3 saptamani de vacanta fiindca anul scolar era altfel organizat.din vacanta de vara erau preluate doua saptamani si una era atribuita vacantei de iarna si iar cealalta celei de pasti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Deocamdată, conform structurii anului şcolar 2013-2014, cursurile încep LUNI 6 ianuarie 2014!

"Semestrul I
Cursuri – luni, 16 septembrie 2013 – vineri, 20 decembrie 2013
În perioada 2 - 10 noiembrie 2013, clasele din învăţământul primar şi grupele din învăţământul preşcolar sunt în vacanţă.
Vacanţa de iarnă – sâmbătă, 21 decembrie 2013 – duminică, 5 ianuarie 2014
Cursuri – luni, 6 ianuarie 2014 – vineri, 31 ianuarie 2014
Vacanţa intersemestrială – sâmbătă, 1 februarie 2014 – duminică, 9 februarie 2014
Semestrul al II-lea
Cursuri – luni, 10 februarie 2014 – vineri, 11 aprilie 2014
Vacanţa de primăvară – sâmbătă, 12 aprilie 2014 – marți, 22 aprilie 2014
Cursuri – miercuri, 23 aprilie 2014 – vineri, 20 iunie 2014
Vacanţa de vară – sâmbătă, 21 iunie 2014 – duminică, 14 septembrie 2014" - SURSA :
http://www.isj.gl.edu.ro/......202014.pdf

S-a PROPUS ca ziua de 6 ianuarie 2014 să fie zi liberă ( şi apoi va fi recuperată ), dar, încă NU s-a aprobat!
Dacă se va aproba, se va ANUNŢA la Ştiri!

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Şcoala începe luni, 6 ianuarie.Anul trecut au fost 3 săptămâni de vacanţă pentru că semestrul 1 s-a terminat în decembrie, iar acum, terminându-se la sfârşitul lui ianuarie, am avut 2 săptămâni de vacanţă de Sărbători şi vom mai avea încă o săptămână liberă în perioada 3-9 februarie.
O seară bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,incepe pe 6 ianuarie.
Da am avut 3 saptamani dar acum ne-au scurtat-o si o sa mai avem una in Februarie de o saptamana(vacanta intersemestriala)

| Northern a răspuns:

Anul acesta școală începe luni, 6 ianuarie.
happy

| shadow21 a răspuns:

Scoala incepe pe 6 ianuarie

| shadow21 a răspuns:

Vreau funda

| roxanamariaa a răspuns:

Astazi s-a anuntat.
Scoala incepe marti, 7 ianuarie.

| bbogdann a răspuns:

Luni, 6 ianuarie ora 08:00 AM
Ti-as fi recunoscator daca mi-ai da funda big grin

| adrianadragutzza a răspuns:

Scoala va incepe anul asta pe data de 6 ianuarie! funda?happy

| andreeamacinic a răspuns:

Teoretic luni, dar am auzit ca profesorii vor liber pe 6 si s-ar putea sa inceapa de marti, dar nu sunt sigura.

| EsanuGeorgeta1996 a răspuns:

Nu stiu precis dar la noi in Moldova daca sunteti de aici se incepe pe 8 ianuarie scoala