| anonim_4396 a întrebat:

Care certificat de limba engleza e mai bun? Cambridge sau teofl?

9 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Cambridge

| baba a răspuns:

Depinde ce vrei să faci cu el! Din câte ştiu eu Cambridge e recunoscut DOAR în Europa, vreme ce Toefl e pentru SUA. Am impresia că e unul general recunoscut atât în Europa, cât şi în SUA. Nu mai ştiu dacă e SAT-ul sau IELTS-ul.

| simpluEu. a răspuns:

Cambridge

| Ella_6365 a răspuns:

Clar Cabridge

| MariaSimo a răspuns:

Cambridge-ul nu e recunoscut doar in Europa. Ci pe plan international. Vezi aici lista universitatilor din SUA care accepta diploma de la Cambridge: http://www.cambridgeesol.org/......esults.php
Intr-adevar IELTSul e cel mai raspandit dar e tot de la Cambridge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cel mai bun: Cambridge.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conform dictionarului DOOM2 in limba engleza, certificatul cel mai des folosit/intalnit este CAMBRIDGE.Acest raspuns este corect!

Răspuns utilizator avertizat
| quidam a răspuns:

Cabridge este atestat toata viata iar teofl doar 2-3 ani