| RainUmbrella a întrebat:

Care credeti ca e mai importanta: Franceza sau germana? Ca ma voi duce la un liceu in clasa a Va cu clase Engleza- Franceza si Engleza - Germana! La care sa ma duc ca nu stiu?
P. S Nu ziceti la care iti place deoarece nu imi plac nici germana nici franceza doar engleza o iubesc si romana noormal!

Răspuns Câştigător
| Florin a răspuns:

Eu spun sa alegi germana,deoarece o inveti mai greu,francza,o inveti imediat,nu e cine stie ce,si germana se vorbeste in mai multe locuri ale lumiii,franceza,unde? In franta,vezi, asya e parerea mea, eu fac limba 1 engleza si l2 germnana si germana mi se pare foarte usoara,dar mai am de invatat, parerea mea, funda?

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sunt mai multi oameni in lume care vorbesc franceza, eu zic sa alegi franceza happy

| atoatestiitoarea a răspuns:

Eu zica sa alegi germana. Este vorbita de ult ai putin oameni, este foarte grea si cu o gramatica imposibila, are cuvinte de-ti sclintesi limba-n gura, iar in afara germaniei nu mai e vorbita decât putin in Elvetia si in Austria. Deci te poti lauda ca stie o limba pe care foarte putin o aleg!

| BloodPrison a răspuns:

Pai eu zic sa te duci la franceza caci nu numai ca este mai usoara ca limba, dar este ssi mult mai vorbita in lume, Germana este putin cam grea si nu ti-o recomand
PS:si eu ador engleza

| RainUmbrella explică:

Voi ati zis ca germana e grea dar doamna invatatoare zice ca-i mai usoara decat franceza!

| IonutGosa a răspuns:

Franceza...
mai bine Franceza e mult mai frumoasa si e si usoare.
nemtii au niste cuvinte si nume de iti rupi limbalaughing
Schweinsteiger...
Eu fac Franceza...
Cu Englaza n-am probleme, iar la Franceza am media 10happy!
E alegera ta>big grin

| Girl a răspuns:

Ca importanta amandoua sunt importante, dar germana se foloseste in mai putine tari, si in plus este foarte grea.Eu una te sfatuiesc sa te duci la engleza-franceza pentru ca este si mai usoarabig hug

Bafta!:*

| IlegalSmile a răspuns:

Pai care ti se pare tie mai usoara germana sau franceza happy. nu e decizia noastra ci a ta.tu hotarasti happy

Baftawinking!

| ada_8825 a răspuns:

Eu as merge la intensiv engleza pentru ca e o limba pe care trebuie sa o stii

| ShaWorMaAgresiva a răspuns:

Eu unul zic franceza,este mai vorbita in lume! Oricum asta este alegerea ta pentru ca engleza este de baza.
Daca ar fi ar trebui si spaniola(pacat ca nu este)pentru ca se vorbeste in:Honduras,Nicaragua,Spania,Argentina,Panama,Columbia
,Columbia,Venezuela, Ecuador, Paraguay.

| Kiky2 a răspuns:

Franceza e superba si eu o factongueam o profa de treab tongue bafta