| xDcreepy a întrebat:

Care e cartea voastra preferata? Va place Jules Verne? Cel mai interesant raspuns primeste fundita. happy

Răspuns Câştigător
| Roooxy a răspuns:

De la Jules Verne am citit cateva carti... Un oras plutitor imi place cel mai mult de la el. Insa cartile mele preferate sunt: Mandrie si prejudecata – Jane Austen – "Si aceasta este prima si singura alegere fara dubiu si ezitare pentru ca este o carte care m-a urmarit inca de cand am citit-o prima oara. datorita ei am invatat ce inseamna bunul simt si eleganta si multe alte lucruri care imi place sa cred ca m-au format si m-au ajutat sa ma dezvolt"
Si Casa spiritelor – Isabel Allende – "Pentru ca ar fi frumos daca magia ar face parte din viata mea de zi cu zi"

7 răspunsuri:
| iulia972 a răspuns:

De jules verne am cititdoi ani de vacanta, cinci saptamani in balon, copii capitanului grand 1 si 2 vol si cartea preferata colt alb jack london

| Mihaela987 a răspuns:

Mie imi place la nebunie cum scrie hemingway :X:X:X

| Elly213 a răspuns:

Am citit de Jules Verne pentru ca acele carti is pline de fictiune de imginatie.
Sunt carti de aventura si asta e super misto.
Cel mai mult mi-a placut "Capitan la 15 ani"

| Lienerth_Tobias_1999 a răspuns:

Jules Verne este scriitorul meu cel mai preferat. Are o ortografie nemapomenită, iar romanele sale sunt legendare și pline de aventuri. Eu în cred ca fiind unul din cei mai renumiți și importanți scritori ai lumii.

| Macarov a răspuns:

"Floarea de argint" de Pavel Corut. Este adevarul ascuns intr-un roman.Citeste-o si o sa te convingiwinking
De Jules Verne nu am citit nimic

| LauraAlexandra a răspuns:

Cel mai mult "Capitan la 15 ani" de Jules Verne, dar si "20. 000 de leghe sub mari", "O calatorie spre centrul pamantului" big grin

| annnutza20100 a răspuns:

Cartea mea preferata este Abadazad de J. M. De Matteishappy
ti-o recomand cu caldura
pa pa