| INeeDYoubby a întrebat:

Care e diferenta dintre facultatea de filosofie de la unibuc si cea de la ubb cluj?

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

450 km.

| Anonimuserr a răspuns:

Filosofia este aceiași.
DIferența constă în modul de predare alți profesori altă abordare.
Materile pot avea denumiri diferite, de fapt sigur au. Există diferențe de la facultate la facultate.
Dar tot 3 ani se învață.
Diferențe ce țin de organizar, de orar. Posibil orele să fie mai lungi sau mai scurte.FIecre universitate adoptă propriu regulament de organizare și funcționare.