| stefanik04 a întrebat:

Care e diferenta dintre tetraedrul regulat si piramida triunghiulara regulata.
imi puteti da ceva site cu imagini, pentru e-mi da seama?
P. S. Va rog, repede, deoarece maine am simulare la mate si as avea nevoie sa stiu acum
Multumesc

3 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Care e diferenta intre explicatia cadrului didactic si "rezolvarile" pe care le gasesti pe internet? Fa-ti singur/a temele!

| stefanik04 explică:

Multumesc mult sig,iar Savy,nu imi faci tema daca ma ajuti putin,si nu tiam cerut sa imi faci vreo compunere sau vreo problema la mate, in intregime. Dupa cate stiu, acest site ii pentru a fi ajutat daca ai nevoie.Inteleg ca nu trebuie sa ceri sas iti faca tema cineva, dar eu am intrebat ceva ce nu am inteles, si nu am in caiet.Eu nu cred ca e ata de greu sa imi raspundeti simplu.
Multumesc oricum

| faranume_1314 a răspuns:

Pai tetraedrul regulat are toate laturile si muchiile egale iar piramida are doar laturile egale!