| FlorinPopescuCirjan a întrebat:

Care e facultatea de medicina la care se iau cele mai mari note la rezidentiat?
Am incercat sa ma interesez, dar nu am reusit.

5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Cea la care iti asumi sa inveti bine, deoarece rezidentiatul este un examen la care concurezi cu toti studentii medicinisti din tara. In general marile centre universitare au profesori mai exigenti, dar ai sa vezi ca au fost note bune si la studenti din alte parti, chiar daca au fost mai putini.

| Iote a răspuns:

Oricare daca inveti.
Daca nu inveti, nu vei primi note mari la niciuna.

| ancaval a răspuns:

Nu cred că o să afli așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil cea din Cluj

| FlorinPopescuCirjan explică:

Bine, dar la care e probabilitatea sa iei nota cat mai mare?
Sa zicem ca doi studenti identici se duce unul la Craiova la facultate si unul la Bucuresti. Care va lua nota mai mare?
Oare cel de la Bucuresti fiindca are profesori mai buni? Sau nu prea conteaza asta?