| ibianca a întrebat:

Care este femininul substantivului,, monolog"?

Răspuns Câştigător
| Aegyo a răspuns:

NU cred ca exista varianta de feminin happy. Monologul este un mod de expunere asa ca eu personal cred ca nu are feminin. Sau ar mai putea exista varianta: "compunere MONOLOAGA". Sper ca te-am ajutat, byehappy

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti "feminiza" un substantiv neutru!

| Dmonik a răspuns:

Tema este femininul!
Nu mai faceti teme pentru niste amarate de funde! Nu se convertesc in inteligenta sau respect de sine... nici macar in bani!

| alexmircescu13 a răspuns:

Dar care e femininul substantivului "sifonier"? Si mai am: pachet, ghiozdan, rucsac, monitor, brad, cot, bec, disc, copac, sunt prea multe si m-am plictisit. Da-mi masculinul substantivului "femeie". Daca pui intrebari la caterinca primesti raspunsuri pe masura. Logic, un substantiv este de gen masculin, feminin sau neutru. E adevarat ca exista perechi de genul pom-poama, putz-puta, cal-cala, sol-sola, mos-moasha (nu pot sa scriu cu diacritice, nu-mi permite Linux-ul) dar NU definesc acelasi obiect, a se vedea definitia substantivului din manualul de gramatica.

| zanesiprintese a răspuns:

Nu exista, este genul neutru. La scaun poti spune la genul feminin?

| Skylar a răspuns:

Monologa? idkwtf

| Genesis29 a răspuns:

Din cate stiu este Monoloaga.

| crystiboss2121 a răspuns:

Cuvantul ''monolog'' nu are feminin

| ThinkPinkBb a răspuns:

Monoloagaoh go on...nu, nu are feminin...masculii au pus stapanire pe ellaughingoh go on