| Maariiaa97 a întrebat:

Care este orarul pentru mate-info intensiv engleza? Si ce are in plus sau in minus fata de mate-info simplu?

Multumesc, fundahappy:*

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In domeniul mate-info exista o paleta larga de optiuni.Numai ca exista si acele optiuni pentru o profesie care necesita cunostinte de engleza aprofundate, cum ar fi domeniul i.t. programatori, depanatori si multe alte,, ramificatii,, unde este nevoie de a citi documentatia.

| Vali2012 a răspuns:

La orice profil intensiv engleza ai mai multe ore de engleza, vei face anumite ore de engleza pe grupe, nu cu toata clasa. Daca e profil bilingv engleza, atunci faci o materie in limba engleza, de exemplu: istoria Angliei. Astea sunt diferentele fata de mate-info simplu.