| yyyyy a întrebat:

Care este valoare morfologik a cuvantului iacata? eu cred ca este verb sau locutiune verbala. voi ce credeti? sau ceva sigur sa fie. fundda stiti doar + vot

Răspuns Câştigător
| catalineusx a răspuns:

Eu cred ca este mai sigur locutiune verbala.

5 răspunsuri:
| yyyyy explică:

Din pacate nu e tema ...am vazut la cineva si zicea ca este interjectie sau conjuctie de aia asa ca stiu ca TPU nu face teme

| Cătălina a răspuns:

Spune propozitia intrega, asa nu avem de unde sa ne dam seama. Orice cuvant poate avea mai multe valori morfologice, trebuie sa ne spui intregul enunt. Bafta la teme!

| seena8616 a răspuns:

Tpu nu rezolva teme ...

| Jojolina92 a răspuns:

Eu cred ca e interjectiethinking

| Jojolina92 a răspuns:

Eu cred ca e interjectie*