| anonim_4396 a întrebat:

Care-s punctele forte de atractie ale unei femei? inteligenta? vestimentatie? aspectul?

Răspuns Câştigător
| marioBARCELONA a răspuns:

Din toate cate putin, lista este mult mai lunga.Se spune ca cel de langa tine este proiectia ta in "oglinda". In esenta asa este.Vei atrage intotdeauna pe cei ce ce sunt "proiectati" undeva acolo in creierul tau.SINE se numeste din cate stiu.Cand atragi, un factor deloc de neglijat este varsta.Alte decizii iei la 20 ani fata de cele la 30 de ani. Din cate stiu eu la o anumita varsta te uiti la ''ambalaj", dar cu cat avansezi in varsta si experienta se acumuleaza, incepi sa te uiti la ''continut''. Ce este important de stiut este faptul ca intotdeuna sa te comporti natural si sa-ti doresti intotdeauna sa te autodepasesti.Gandeste tot timpul ca ceea ce faci, faci pentru a te respenta pe tine.Respectul de SINE este foarte important.Sa nu uitam ca pentru a atrage, de la un anumit punct, intervine natura cu ajutorul ''chimiei''. Daca tu este o persoana ''ingrijita'', atenta la detalii, nu cred ca-ti vei dori sa atragi pe cineva ''neingrijit''. Atunci cand intalnesti astfel de persoane, creierul primeste informatia de respingere si atunci intra in actiune ''chimia''. RESPINGERE.
Era sa uit, incepe fiecare zi cu un zambet, este gratis, dar cu efecte benefice pentru tine.Nu cred ca tu Ti-ai dori sa fii cu cine va langa tine care este tot timpul posomorat, incruntat, nemultumit.In timp te poate afecta si pe tine, asa ca incojoara-te de persoane vesele, care radiaza bucurie.
Sper sa te ajute ce ti-am scris.
SUCCES!

12 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Femeie:aspectul (la prima vedere)big grin niciun barbat nu are incredere in inteligenta unei femei l inceput, tot ce atrage e felul in care aratabig grin
la barbat... poate simtul umoruluibig grin

luciana
| luciana a răspuns:

In primul rand, o Femeie trebuie sa dea dovada de Inteligenta, de Educatie, sa fie o femeie Culta,- indiferent de domeniul muncii ei, care sa se stie exprima Decent, Civilizat, cu usurinta, care sa fie capabila sa Conduca o institutie sau Masina,- oricand, care sa aiba o doza de Curaj in fata nedreptatii, sa nu fie Lasa,- admitand Compromisul, sa fie un Om cu coloana vertebrala, sa nu lase ca Murdaria sa ii cuprinda Trupul sau Sufletul, sa fie Avida de tot ce e Nou, sa stie sa manuiasca acasa sau in diverse ocazii, Cuvantul,- ce imbina atatea Frumuseti, sa detina Arma absoluta,- Cunoasterea,- in toate Ocaziile, sa se stie a se imbraca cu Rafinament, sa dea dovada de Curatenie Trupeasca si Sufleteasca, sa se lupte pentru Adevar si sa spere ca Atitudinea ei, va aduce Speranta si Reusita in cele mai neasteptate Decizii de Viata. Nu cred ca poti avea Prieten, un om Prefacut sau Infect, ca si cultura sau principii de viata sau, ca poti sa admiti Meschinaria, Mizeria, Falsitatea si Decaderea. Acestea toate, sunt importante in Viata unei Femei : sa stii sa fi Mama, Coleg, Prieten, Sef, Iubita. Lucien.

| Linda a răspuns:

Increderea care o degaja parerea mea. Am vazut fete f frumoase dar care erau timide si nu atrageau pe asa multi. Alte fete care nu aratau asa bine, dar ii invarteau pe baieti cum voiau. Inteligenta relationala.

| Sabwy a răspuns:

Dupa parerea mea... la o FEMEIE. pentru a se numii FEMEIE... conteaza totul.

| unicka a răspuns:

Nu conteaza asa de mult aspectul sau silueta, dar sa fie cu cultura generala si sa fie comunicativa si sa nu scoata "perle" de cate ori deschide gura, deci inteligenta e un punct foarte forte.

| Nemesis_9263 a răspuns:

Toate enumerate de tine numai ca luate invers.Adica aspectul fizic, vestimentatia si inteligenta.Acum sa fim seriosi ce baiat din ziua de azi se uita mai intai la "suflet"?

| 994 a răspuns:

Toate punctele cred. dacanu ar avea inteligenta nu ar fi de fol, la fel si despre aspectul fiz.chiar si vestimentatia conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ale unui barbat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-mi place ca tu intrebi si tu raspunzi.
Acuma foarte serios nu inteleg ce cauta vestimentatia in toata treaba asta. O femeie tare e atractiva fara haine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caracterul...si la barbat si la femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspectul, feminitatea, si delicatetea sufleteasca. unui barbat? hotarare, consecventa, si inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere ca sunt 'domnisoara', consider din propria experienta ca aceste puncte difera ca valoare in functie de fiecare sex masculin.
Dar, ce pot spune ca o parere personala feminina din cate am observat si cercetat cred ca prioritatiile stau cam asa