| kathessa a întrebat:

Care sint cele doua manastiri din tara noastra care se afla pe insule?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca una este Manastirea Snagov, pomenita in "Colectionarul de istorie"! Cea de-a doua...zau ca nu stiu!

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca e vorba de manastirea Vacaresti si manastirea Ostrov.

| Parintele a răspuns:

Asta vrea sa fie un fel de propaganta mascata crestina? La intrebari de acest tip poti gasi raspunsuri foarte complete tastand pe google.

| kathessa explică:

NoGod: daca poti, gaseste tu raspunsul pe google!

| kathessa explică:

Snagov, de linga Bucuresti si Ostrov din jud. Valcea.

| andreig a răspuns:

Ce intrebare e asta? CUm adica din tara noastra si se afla pe insule?! Are Romania insule cumva? laughing