| scumpik a întrebat:

Care sunt cartile voastre preferate de citit?big grin

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Piciul de Alphonse Daudet, Prizonier la 9 ani de Ion Grecea, Baietii de pe strada PAL de Molnar Ferenc, Nunta in Decembrie, Dama cu camelii si multe altele. Nu prea pot spune ca am carti preferate, ori imi place ori nu. Am o satisfactie enorma cand gasesc o carte pe placul meu.

| JeSa a răspuns:

Peter K. McInernerney, "Introducere în Filozofie"happy

| withoutme a răspuns:

Crima si pedeapsa-dostoievscki
eseu despre orbire-saramago
ion-rebreanu
mara-slavici
rem-cartarescu
sarpele tot de cart
domnisoara christina
fericirea unora, nefericirea altora

| ȘtefanLamas a răspuns:

Istoria Secreta a Lumii - Jonathan Black
Fortarea Digitala, Conspiratia, Codul lui Da Vinci, Ingeri si Demoni, Simbolul Pierdut - Dan Brown
Al 13-lea Apostol - Richard&Rachael Heller
Argintii lui Iuda - Scott McBain
Graalul Masluit - D. L. Wilson
Iuda Preaiubitul - Gerald Messadie
Numele meu a fost Iuda - Christian Karlson Stead
Ultimul Templier, Sanctuarul - Raymond Khoury
Cavalerii in alb si negru - JackWhite
Evanghelia dupa Satana - Patrick Graham
Istorie interzisa - J. Douglas Kenyon
Mistica numerelor - Eugen Bindel
Si multe alte studii si eseuri ce prezentau ani de cercetari intr-un anumit domeniu sau pe un anumit subiect.

Numai bine!

| bnj a răspuns:

Aventuri, simbolistica. Codul lui DaVinci, Inger si Demon, Simbolul Pierdut... da, eu am citit cartile inainte sa vad filmele happy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Singur pe lume
Anna Karenina
Adela
Bucuria de a trai

| tyana a răspuns:

Shogun e o carte exceptionala.De asemenea :Cel mai iubit dintre pamanteni, Maitreyi, Pe aripile vantului(e fff buna si cartea nu numai filmul) si continuarea ei Scarlett(filmul nu e grozav dar cartea e ff buna), Lorelei, Elevul Dima dintr-a saptea, Mandrie si prejudecata, La rascruce de vanturi...etchappy

| Black_Cherry a răspuns:

Cele din seria twilight tongue si harry potter

| adi4ever a răspuns:

Da exista si carti de uitat prin ele? ca nu inteleg faza de citit daca iti iei o carte o citesti

| asdgfhresry a răspuns:

3 negrii mititei
Supa de pui pentru suflet de mama
La revedere, pe maine

| bocascity a răspuns:

Padurea spanzuratilor

| alexandrapoiana a răspuns:

In general imi plac cartile de dragoste, iar preferata mea este Supa de pui pentru suflet de mama

Răspuns utilizator avertizat
| Manele Man a răspuns:

Macao

| LinNaA a răspuns:

''Singur pe lume'',''Inger si Demon'' Colt Alb'' si multe altele