| Anghel_David_1995 a întrebat:

Care sunt cei mai buni vorbitori nenativi de limba engleza? Si de ce?

1 răspuns:
| Makeithappen a răspuns:

Limba engleza este o limba germanica, deci cei care au ca limba nativa alta limba germanica vor invata si pronunta mai usor cuvintele. dupa mine nu conteaza daca faci parte din categoria limbilor germanice, oricum ar fi tot poti invata engleza. limbile germanice sunt : engleza, germana, idis, afrikaans, islandeza, suedeza, norvegiana. (atatea stiu eu, caci ele sunt mai multe)