| Elizu a întrebat:

Care sunt cele mai bune facultati din Bucuresti pe urmatoarele domenii: economie, marketing, finante & banci?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lizucalisuca a răspuns:

ASE, ASE si ASE din pacate.

| DreamAsk a răspuns:

I.Academia de Studii Economice din Bucuresti doreste sa ramana cea mai prestigioasa institutie de invatamant economic superior si de administratie publica din Romania si sa se califice printre primele universitati din Europa, prin continutul si modernitatea procesului de invatamant, dinamismul inovarii, implicarea in raporturi strategice de parteneriat cu mediul economic si social, national si international.
II.acultatea de Ştiinţe Economice pregăteşte studenţii în conformitate cu structura Bolognia, în două cicluri de învăţământ: un prim ciclu de bază, cu durata de 3 ani urmat de un al doilea, de master, cu o durată de doi ani.
Invăţământul se asigură, în cadrul primului ciclu, prin două forme:
învăţământ de zi (cu frecvenţă) – Bucureşti
învăţământ la distanţă - Bucureşti

Facultatea de Ştiinţe Economice aplica Sistemul European de Evaluare prin Credite Transferabile – ECTS. Sistemul permite studenţilor să studieze un semestru într-o altă universitate, examenele promovate acolo fiind recunoscute la revenirea la facultatea de bază.