| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune licee din Iasi si de ce?

Răspuns Câştigător
| ATD4guitar a răspuns:

Cele mai bune sunt Nationalul pentru ca are cei mai multi olimpici, Racovita acolo e ca in inchisoare ceea ce nu iti recomand, si negruzziul dar sunt cam multi golani.Insa cel mai bun cred ru ca e Nationalul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punct de vedere al invataturii, la Negrutzzi daca nimeresti in clasa de olimpici si vrei sa faci performanta [mai mult la mate-info e asta] te mai scuza la celelalte materii. Inveti doar ca sa ai o nota convenabila sau iti mai pun din burta. La fel si la National. La Racovita in schimb, trebuie sa inveti la toate obiectele la fel. Daca ai un concurs la matematica sau alte obiecte, iar a doua zi te asculta la romana sa zicem trebuie sa inveti la ambele ca pe profi nu-i intereseaza ca ai concurs.

Daca nu poti incerca si liceul de informatica. Si acesta e destul de bun. E numai mate-info profilul si 150 de locuri, deci sunt sanse destul de mari sa ajungi acolo.