| Hukez a întrebat:

Care sunt materiile care se dau la Bacalaureat in acest an pentru cei de la profilul Economic?

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Deocamdata nu s-a schimbat nimic referitor la BAC. Obiectele sunt aceleasi ca anul scolar trecut: Romana (scris si oral), Mate, Geografie si o limba straina la alegere (scris) si competente digitale. In cazul in care d-na ministru va considera necesara o schimbare, o va anunta la inceputul anului scolar, deci si profesorii claselor a XII-a vor fi in tema.

| Hukez explică:

Mda. Am aflat singur: Limba straina, matematica, economie/geografie/psihologie, romana si mate.

Răspuns utilizator avertizat
| CristianLiviu a răspuns:

Matematica M2, Romana, Engleza/Franceza la alegere, competente digitale.