| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt metodele pentru a invata ceva mai repede?

6 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

Sa citesti de mai multe ori inainte si apoi sa vezi ce ai retinut sau sa subliniezi/inconjori/colorezi ceea ce nu retii, astfel va lucra si memoria vizuala.

| 4b a răspuns:

Fa-ti si tu o schita la tot ce ai de invatat si... poate ramai cu ceva din eawinkingla mine functioneaza...

| dumyStar20 a răspuns:

Citeste odata sau de 2 ori lectia apoi incearca sa o gandesti logic.ca altfel nu ai cum sau ajuta'te de anumite obiecte de prin casa. functioneaza mereu.
fundita?

| Theodora1234 a răspuns:

Pai eu citesc 3-4 propozitii pana le memorez apoi citesc in continuare una sau 2 si apoi dupa ce le invat le zic de la inceput si tot asa mai departe

| ketrov a răspuns:

Adeseori ma folosesc de acest site:

https://bubbl.us/

| Bianca_6890 a răspuns:

Pai ca sa inveti ceva mult mai repede scrii ce ai de invatat de cate va ori si gata.Bine eu asa fac de exemplu cand trebuie sa invat ceva la engleza sau alte materi. Asta este sfatul meu.