| selfie a întrebat:

Cartile lui Stephen King sunt de groaza nu? Sau doar unele.Stiti daca le-asi putea gasi la biblioteca?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cartile lui Stephen King sunt remarcabile tocmai pentru talentul cu care autorul descrie imprejurari,intamplari, stari sufletesti, care tulbura si infioara pe cel care le citeste.Este atat de intensa senzatia de spaima, incat autorul marsturiseste undeva ca se sperie el insusi de ceea ce scrie.Nimic din tematica specifica unor astfel de scrieri nu lipseste din opera lui King,autorul dupa ale carui carti s-au facut scenarii pentru multe filme de gen:vampiri,zombi,telekinezie,fantome, etc. Poti gasi cartile sale la orice biblioteca, cred; majoritatea s-au tradus si in romaneste si s-au editat in destul de multe exemplare.Numai bine.

| MariaO a răspuns:

Buna!
Nu toate sunt de groaza ele mai mult duc spre thrillere psihologice.
Iar legat de biblioteca, depinde la care biblioteca cauti, asta nu avem de unde sa stim happy

| Bee123 a răspuns:

Nu toate sunt de groaza ele mai mult duc spre thrillere psihologice.
Dar sunt ffff misto! :X