| anonim_4396 a întrebat:

Cat de greu se promoveaza examenele Cambridge Advanced English?

3 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Destul de greu, intrucat dureaza mai multe ore, ai probe orale, de ascultare, gramatica multa, vocabular. Practic engleza e testata pe toate partile. Oricum, da foarte bine in CV un atestat din asta, dar nu se merita sa platesti banii pentru inscriere (5-6 milioane), daca nu esti sigur ca il iei.

| Kassandra1408 a răspuns:

Eu l-am luat cu B intr-a 10ea si nu am facut pregatire, dar sunt la filo bilingv si am 7 ore de engl pe saptamanalaughing iti recomand IELTSul care e mult mai cautat si folositor - si nu ai gramatica

| bittersweet a răspuns:

Daca nu stapanesti foarte bine limba engleza (pe toate planurile: comunicare orala, scrisa, gramatica...sunt 5 probe in total) eu zic sa nu te risti. Eu una am dat CAE'ul acum 2 ani, dar am facut si cursurile lor de la British Council pe parcursul anului si tot nu mi s-a parut usor.
Acum presupun ca esti a 12-a si ca te intereseaza sa il dai pentru ca poti sa nu mai dai bac'ul la engleza... happy