| Delisha a întrebat:

Cati dintre voi sunteti studenti sau cunoasteti pe cineva care invata la univ Romano-Americana? ce parere aveti despre acesta institutie? chiar sunt adev toate zvonurile rele, cum ca se trece doar cu mita si altele? eu nu vreau sa cred asta, pentru ca as vrea sa merg acolo sa studiez dreptul, insa sunt descurajata de anumite pareri.

3 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Numele este pompos, in rest...treci si fara mita si fara prea multa preocupare pentru invatatura. Evident - daca vrei sa inveti cu adevarat o poti face la orice facultate.

kratos
| kratos a răspuns:

Este f ok. Eu am doar amici acolo si oricum este mai buna decat Spiru! Dar eu ti-as propune daca vrei particulara ori romano ori Hyperion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumatate dintre fostii mei colegi de liceu studiaza acolo, s-au dus fiindca au intrat numai cu atestatul de lb. engleza. Dupa mine, daca vrei sa mergi la o facultate particulara, cea mai buna este Titu Maiorescu, din cate mi s-a spus, se face carte cam ca la una de stat. Romano-americana ar fi urmatoarea pe lista, apoi celelalte. Din cate mi-au zis fostii mei colegi, se trece si cu mita, dar nu neaparat.