| anonim_4396 a întrebat:

Caut o carte pentru invatarea limbii engleze scoasa pe piata acum vreo 16-20 ani aprox coperta parca era galbena continutul cartii se baza mai mult pe gramatica incepand cu notiuni simple pana la notiuni mult mai complexe. Practic citind din aceea carte aveam impresia ca pana la finalul ei o sa inteleg cam toata engleza. happy
Ideea e ca nu am reusit s-o citesc complet si acum n-o mai gasesc big grin si ma gandeam ca poate si altcineva a mai cumparat acea carte si poate stie cum se numeste aceasta carte care este editura sau eventual daca se poate gasi si online ?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"English through pictures"--- presupun! Era ilustrata cu desene.

| sabin89 a răspuns:

"Curs practic de engleza" de Radu Buzescu- ar fi o varianta buna.

| Furnicutza a răspuns:

O carte groasa groasa cu ceva desene finutze de culoare maronie? ceva subtire desenat daca imi aduc bine aminte.In orice caz era destul de groasa cartea

| SupPeeps a răspuns:

N-am idee despre asta. Incearca Round-Up pentru gramatica, pentru B1 si B2.