| RockOrNothin a întrebat:

Ce aplicație este mai bună pentru germană? Cea de la Babbel sau cea de la Rosetta Stone?

Precizez că deja am făcut 4 lecții de la Babbel și mi se par bune, însă mă dezamăgește faptul că nu am decât substantive.
Am înțeles că Rosetta curpinde mai mult.

Și încă ceva, pe Babbel am găsit niște cuvinte, iar în ghidul de conversație al soră-mii am găsit alte cuvinte. Bineînțeles, se refereau la același lucru.
Se poate să fi dat sinonime? Nu știu cum poate avea, totuși, apa minerală vreun sinonim, dar...

Merci! Și vreau să-mi răspundă doar cei care știu deja ceva germană și au aruncat un ochi pe aplicații, pentru că au experiență.

MULȚUMESC

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un vocabular bogat indentic ca un mic copil si sa pronunti corect gramatical asta e cel mai important sa stii cat mai multe cuvinte si sa inveti sa pronunti corect, sa vezi filme, muzica, desene animate in germana, recomand cursul eurocor de germana eu tot caut intermediari as vrea sa-l cumpar cu cineva

| Puffy69 a răspuns:

Pentru germană, cea mai buna aplicație este Rosetta Stone... Înveți mai rapid și eficient(eu pe aceasta o folosesc). Dacă nu ai încredere în mine, mai caută și părerea altora de pe google. Funda?