| Ricardo_Constantin_1999 a întrebat:

Ce ar trebui să învăţ pentru evaluarea naţională de clasa a 8-a?

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Salut,
Nimeni nu știe ce va pica la Evaluarea Națională. De aceea trebuie să înveți cât mai mult.
Eu îmi reamintesc lucrurile de bază, funcțiile sintactice, argumentări la genul epic, liric; la doină, pastel, imn, fabulă, basm etc.
Sfatul meu e să înveți toate argumentările pentru că nu știi ce va pica și să urmezi un model de Evaluare Națională și să știi să rezolvi ce îți va da acolo. Sinonime/antonime, funcții sintactice, argumentări, o compunere/descriere.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Tot.