| littlegirl07 a întrebat:

Ce ati alege intre facultatea de drept si cea de relatii internationale? argumente, va rog

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Desi nu voi urma niciuna din aceste doua facultati, daca ar fi sa aleg intre Drept si Relatii internationale, as alege Dreptul. Mi se pare o facultate serioasa, cu mult mai multe perspective de viitor decat Relatii internationale, avand posibilitatea de a obtine un job destul de bine platit ca avocat, judecator, notar sau procuror. Insa cel mai important e acre facultate teatrage pe tine mai mult, unde simti ca ti-ar placea sa lucrezi dupa absolvirea facultatii, ce domeniu crezi ca l-ai putea studia cu interes si pasiune. Doar tu poti lua decizia corecta, noi doar ne spunem parerile m, insa inclinatiile, aptitudinile si proiectele de viitor doar tu ti le stii. Succes in luarea deciziei optime!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

As alege pe o a treia!

| Zaid a răspuns:

Du-te pe relatii internationale, parerea mea.Am o prietena a terminat dreptul de 3 ani, nu face nimic, sta acasa.E plina tara de avocati inculti si corupti.

| madlena1 a răspuns:

Eu sincer as opta pentru realtii internationale, chiar daca dreptul se plateste binisor, cam multi merg pe el, apoi poti gasi foarte greu un job