| TheWhiteDemons a întrebat:

Ce cariera imi ofera facultatea de resurse umane? puteti sa imi descrieti cam ce ar trebui sa fac in asa munca? resurse umane fiind o ramura de-a facultatii de sociologie si asistenta sociala.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu parca meseria se numea inspector resurse umane, dar de obicei sunt femei in aceste posturi, poate ma insel si facultatea iti dechide niste orizonturi mai largi si ceva mai sus, pentru ca cele pe care le stiu eu lucrand la resurse umane au alta facultate de obiecei si un curs in acest domeniu (resurse umane)

| CataCatalin994 a răspuns:

Pai toate firmele si institutiile au departament de resurse umane, tine evidenta angajatilor, efectueaza interview-uri de angajare, etc.