| beyonce99 a întrebat:

Ce carte din colectia Jules Verne imi recomandati? Am 12 ani. Am citit Ocolul Pamantului in 80 de zile.

7 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Jules Verne, cel mai bun autor al cartilor SF si preferatul meu.

Avem asa:
- Calatorie spre Centrul Pamantului
- De la Pamant la Luna
- Insula Misterioasa
- 20.000 de leghe sub mari
- 5 saptamani in balon

Acestea sunt preferatele mele. Sper sa iti placa.

| Delicacy a răspuns:

Casa cu aburi
800 de leghe pe Amazon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Doi ani de vacanta"(un titlu mai bun nici ca se poatewinking )
Am citit-o tot pe la 12, 13 ani si a fost grozava. Si nu, nu-i vorba de o vacanta in adevaratul sens al cuvantului.
Daca vrei iti mai dau niste detalii, dar ar fi mai bine sa te apuci sa descoperi tu despre ce este vorba. Crede-ma, merita, mie mi-a placut mult.
Ma bucur sa aud ca mai sunt copii care citesc. happy
Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ai aici povestirea pe scurt la Doi ani de vacanță. Citește-o înainte a citi cartea, o vei înțelege mult mai bine. http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/06/doi-ani-de-vacanta-1-2-j-verne/

| cosmin2000 a răspuns:

Capitan la 15 ani e cea mai recomandata pe 12 ani! Funda?

| Prettygirl99 a răspuns:

Capitan la 15 ani. Am citit-o e foarte frumoasa.

| remusica002 a răspuns:

Calatorie spre centrul pamantului e o carte grozava happy