| maria11579 a întrebat:

Ce carti ati citit si v-au placut? (clasa a7-a) Dau funda! Multumesc!happy

7 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bunăăă. happy.
Şi eu sunt clasa a VII-a. Îţi recomand Elevul Dima dintr-a VII-a, e superbă şi nu te vei plictisi! Nouă ne'a recomandat'o doamna dirigintă.

| mistikk a răspuns:

Omul care rade de Victor Hugo
Jurnalu secret al Laurei Palmer-Jennifer Lynch

| ShowTim3 a răspuns:

1.Dracula de Bram Stocker (nu este deloc horror, dar are momente unde este plictisitoate
2.Chemarea strabunilor de Jack London (o carte foarte buna, merita citita si nici nu este prea mare 100 pagini din cate imi amintesc )
3.Pappilon de Henri Charriere (daca iti place aventura, asta este cartea ta, desi, vezi ca are unele face cam brutale pentru clasa a 7-a, dar este o carte foarte buna de asemenea )
4. Jules Verne are carti foarte frumoase pentru copii, chiar si pentru adulti sunt fascinante happy
5. Daca iti place mai mult "plictiseala " din carti, si descrierea desi nucred, poti incerca "Un yankeu la curtea regelui Arthur" de Mark Twain happy sper sa iti place

| ღAndreღ a răspuns:

La rascruce de vanturi
Baltagul
La vulturi

| AlynaC a răspuns:

Castelul palarierului de A.J.Cronin
Dracula de Bram Stocker
Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes
Print si cersetor de Mark Twain
Harry Potter de J.K.Rowling
Frankenstein de Mary Shellerey
Romeo si Julieta de William Shakespeare

| Looovely a răspuns:

Eu le ador pe alea de Agatha Christie[politiste].
Iti recomand doua: 10 negrii mititei si crima din orient expres...
Mai sunt si altele interesante tot de ea cum ar fi: 13 la cina; cei cinci purcelusi si oglinda mortului dar acelea 2 chiar mi-au placut.
Spers sa-ti placa>big grin

| khgyurfy6uguikl a răspuns:

Buna Maria big hug Vanatorii de zmeie-Khaled Hosseini e o carte extraordinar de frumoasa, de neuitat happy