| anonim_4396 a întrebat:

Ce comentatori sportivi va plac? De ce? Cum e Turul Frantei fara cei doi Radu?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Si eu sunt fan tot Manolo Terzian. Fiindca are cunostinte multe, iar anul asta a comentat foarte bine campionatul Angliei pe Eurosport 2.
Ar fi mai si cei de la ProTv, dar cateodata devin aberanti si repetitivi cu anumite expresii. Dar scuza-ma, altii chiar nu ti-i gasesc. Poate o fi prin alte sporturi.
A, apropo. Imi place la nebunie Cristian Tudor Popescu. Comenteaza f. bine tenisul si introduce parca in teren. Si ca jurnalist il simpatitez.
Mai era de spus Andrei Vochin, dar e bun numai la strategie, tactica. Parca nu detine acea aura de comentator.

6 răspunsuri:
| tukhey23 a răspuns:

Mie imi place Manolo Terzian! De ce? Pt. ca stie sa faca placut happy
Poi cu ei sau fara ei, turul Frantei e la fel de atractiv. Din pacate, directorul de la Eurosport a hotarat, sa numai comm. cei doi Radu. Dar, si cei de acum sunt super de treaba happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de Topescu, de niciunul nu imi place cum comenteaza...
Acel om plangea cand comenta un meci...era incredibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai tare care a fost la noi in fotbal a fost Cristian Topescu care, cum am postat intr-o intrebare, n-are egal.In momentul cind se intilneau doua echipe iti spunea istoria fiecareia in parte cu lux de amanunte si istoria fiecarui jucator exact de acolo de unde a inceput si avea darul de-a imprima acel unic sentiment de a trai spectacolul pe deplin fara sa se repete macar o data. Dar a jignit serios orgoliul regimului spunind ca tara noastra putea scapa de datoriile de atunci daca vindea citiva jucatori printre care si Ilie Balaci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manolo, dar prostul care ii spune jean are boala contrazicerii, orice spui el are alta parere, si sigur proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati-ne dar, rar mi-a fost dat sa fiu silit sa ascult un pseudo-comentator ca dl. Terzian.
D-lor e cu 10 clase sub Radu Banciu si Radu Naum.
Cum sa-ti exprimi bucuria si satisfactia ca un mare campion ca Lens Armstrong a cazut si a iesit din cursa?
Chiar nu exista pic de decentza?
Sigur ca are dreptul la opinie, dar fiind comentator sportiv asa cum se pretinde, trebuie sa fie echidistant in aprecieri.
Ar trebui sa ia lectii de dictie si pronuntie corecta in limba franceza si limba romana.
Si inca ceva...Am congamnat faptul ca intr-o emisiune in direct de la Sport.ro a fost flegmat de Giovani Becali, dar acum dupa comentariile de mahala din Turul Frantei inclin sa cred ca a meritat cu varf si indesat sa fie scuipat.
Si inca ceva...Cauta sa acopere cu mult tupeu, de smecheras ieftin, marile lacune pe care le are in cultura generala.
Va rugam sa fie schimbat cat mai urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manolo terzian si cu cei doi sunt cei mai buni comentatori punct. Fara ei nu ar mai fi fost frumos TOUR DE FRANCE VUELTA CLASICEILE GIRO si multe altele