| emiliaa a întrebat:

Ce credeti ca ar fi mai bine ca meserie: avocata sau profesor de limba si literatura romana? as vrea si argumenete ...multumesc >frumosbig grin

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna
Eu cred ca meseria de avocat/a se plateste mai bine, dar si profesor/a de limba si literatura romana se plateste bine, si e si frumos, cunosti profesori noi, elevi... una alta.happy
Sper ca te-am ajutat...
Baftahappy

| cristianorudi7 a răspuns:

Avocata clar, nu vezi cat castiga profii

| FanMJJ a răspuns:

Avocata de ce? esti platita mult, mult mai binewinking, acum decizia iti apartine tie bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a putea alege intr cele doua profesii, primul criteriu de care ar trebui sa tii seama este acela ca ambele profesii sunt vocationale. Daca nu ai inclinatie catre nici una dintre aceste profesii cauta altceva; daca ai inclinatie catre una dintre ele, alege-o, iar daca tu crezi ca ai avea inclinatii catre ambele, abia atunci poti trece la aplicarea altor criterii in vederea alegerii.

| Ady_9137 a răspuns:

Buna, o sa iti spun opiniile mele:
1:avocat:
-esti platita foarte bine
-nu petreci mult timp acasa
-ajuti oameni care au savarsit unele fapte...si ar merita sa stea in inchisoare.
2:profesoara
-esti platita binisor(aici va intervenii si sotul)
-cunosti copii noi
-socializezi cu alti profesori.
Eu zic profesoarabig grin
Sper ca te-am ajutat
Sanatate!