| Maryyyaa a întrebat:

Ce credeți ca pica la examenul de a 8-a la subiectul 2, romana?
Întreb doar pe cei cu experienta.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pica orice nu s-a dat in ultimii 2 ani.

| mODIN a răspuns:

Nu are cum sa stie absolut nimeni asta, nici macar ministrul. Se fac mai multe subiecte si se aleg din ele la intamplare in ziua examenului, apoi sunt transmise mai departe in toate scolile. Orice om care zice el ca 'stie' sau ca 'simte' ca va pica asta sau cealalta, vorbest tampenii.

| ioana748 a răspuns:

,, lntreb doar pe cei cu experiență,,
Hai nu mi da vestea?

Ghinion, ca ai primit raspunsuri precum intrebarea.

Tu invata si mergi pregatita,
Toate cele bune,
Multa bafta ❤️

| Justasimplequestion a răspuns:

Cine a inventat pixul si foaia rezumat

| pateulacuptor24 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te pregatesti inainte de toate, liric, rezumat, caracterizare, pagina de jurnal, scisoare, orice. Sunt usoare doar ca la liric trebuie sa ai si un strop de inspiratie sa deslusesti ce a vrut sa transmita autorul sau in ce ipostaza se afla